Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 280 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Najstrszniejsze książki

niedziela, 05 lutego 2012 21:01

Nic dziwnego, ze boimy sie kiedy ogladamy jakies straszne filmy. W koncu widzimy wszystko dokladnie co sie dziej. Jednak książki rowniez moga byc przerazajac, trzeba tylko w czuc sie w ich klimat i dokladnie czytac kazda strone...

Oto TOP 10 najstrasznejszych ksiązek:

 

Top 10                        

 1. "Apokalipsa"                  Dean Koontz
 2. "Lśnienie"                      Stephen King
 3. "To"                               Stephen King
 4. "Dziecko ciemności"    Graham Masterton
 5. "Zaklęci"                        Graham Masterton
 6. "Astronauci"                  Stanisław Lem
 7. "Twierdza"                    F.P.Wilson
 8. "Taniec"                        John Saul
 9. "1408"                           Stephen King
 10. "Zimowy księżyc"         Dean KoontzPodziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

10 Najstraszniejszych miejskich legend, jakie opowiedziano!

niedziela, 05 lutego 2012 20:55

Wybiła godzina duchów w ciemną, bezksiężycową noc. Razem z przyjaciółmi jesteście zebrani dookoła ogniska w posępnym lesie daleko od miasta, po kolei opowiadając historie. Ktoś właśnie skończył opowiadać szczególnie zadziwiającą historię o duchach, upierając się, że jest prawdziwa. Przez dłuższą chwilę, wszyscy siedzą w idealnej ciszy, patrząc pustym wzrokiem w płomienie, niechętnie przyznając, że historia spowodowała gęsią skórkę na ciele. Następnie ktoś z cienia odchrząkuje i zaczyna mówić: ”Słyszeliście opowieść o…”


Miejsce X - Śmierć współlokatorki
historia opowiedziana przez Felicję McEntire

Ta historia jest opowiadana w kółko w moim miasteczku (Harrison, Arkansas). A zaczyna się ona tak…

Kiedyś żyły dwie współlokatorki( tak, wiem, kolejna uczelniana historyjka), Sara i Metan.
Sara przedstawiała sobą typ teatralny i kochała udawać. Występowała we wszystkich miejscowych przedstawieniach. Metan była bardziej molem książkowym, uwielbiała czytać i studia były dla niej najważniejsze.

Kiedyś miało miejsce ogromne przedstawienie „Oh, Susannah”, w której występowała Sara. Spektakl miał swoją premierę w sobotę,…więc przy każdej nadarzającej się okazji dziewczyna ćwiczyła w parku (ponieważ był on, jej inspiracją) godzinami. Za każdym razem Sara błagałaby Metan, aby ta poszła z nią, ale ta i tak zostałaby i czytała.

W sobotę Sara była przebojowa. Była gwiazdą, została po przedstawieniu i wróciła do domu bardzo późno. Kiedy wkroczyła, usłyszała bujany fotel swojej koleżanki, skrzypiący gdzieś w kącie, ale nie mogła go zobaczyć, ponieważ nie wszystkie światła były zapalone. Pomyślała: „Musi na mnie czekać”. Odłożyła swoje rzeczy i weszła do głównego pokoju.

Z kąta dobiegł głos. Brzmiał trochę chrapliwie, ale to nie on poruszył Sarę.

-„Oh, Susannah, nie zapłaczesz za mną…”- dobiegł głos

-„Przestań Metan. Nie wciskaj mi tego g*wna, dobra?” – powiedziała Sara

-„Oh, Susannah, nie zapłaczesz za mną…”

-„PRZESTAŃ! Mówię poważnie Meg!”

-„Oh, Susannah, nie zapłaczesz za mną…”

-„PRZESTAŃ!!!!! DOIGRAŁAŚ SIĘ!!!!!”- Sara krzyknęła po tym jak włączyła światła.

Sara gapiła się na horror w zasięgu jej wzroku. Ciało jej współlokatorki siedziało na fotelu, ale jej głowa była przybita do ściany rzeźnickim nożem. Dziewczyna zaczęła słyszeć śmiech, maniakalny śmiech dobiegająca zza krzesła.

- „Kto tam? KIM JESTEŚ??!!??!!”

Zza fotela wyskoczył mężczyzna. Później okazało się, że był to rzeźnik, który uciekł z zakładu w pobliskim mieście. Śpiewał: „Oh, Susannah, nie zapłaczesz za mną…Przychodzę z Alabamy z banjo na kolanach”, tnąc ciało Sary na coraz mniejsze kawałki.

Przyszpilając Sarę do ściany, tuż obok głowy jej koleżanki krzyknął: „Teraz Susannah, nie zapłaczesz za mną!!!!!”


Miejsce IX - Zabójca na tylnym siedzeniu
historia opowiedziana przez przez Emily Dunbar

Jest to stara opowieść, ale jedna z moich ulubionych. Często wraca i nawiedza mnie…

Pewnej nocy kobieta wyszła napić się z koleżankami. Opuściła imprezę i bar późno w nocy, wsiadła do swojego samochodu i ruszyła w drogę na opuszczoną autostradę. Zauważyła samotną parę świateł w swoim lusterku wstecznym, zbliżające się w coraz szybszym tempie. Samochód ciągnął się za autem kobiety, ale kiedy spojrzała do tyłu zauważyła włączony migacz – samochód miał zamiar skręcać. Nagle obcy pojazd podjechał bardzo blisko samochodu kobiety i błysnął długimi światłami.

Teraz dziewczyna zaczęła się denerwować. Światła przyciemniły się na moment, a potem długie rozbłysły ponownie, a samochód za nią gwałtownie przyśpieszył. Przerażona kobieta zmusiła się do patrzenia na drogę i zwalczała ochotę spojrzenia do tyłu. W końcu kobieta dojechała do swojego wyjścia, ale pojazd z tyłu cały czas podążał za nią, co jakiś czas świecąc długimi światłami.

Obcy wóz cały czas jechał za pojazdem kobiety, aż dojechali do podjazdu domu, w którym ona mieszkała. Domyśliła się, że jej jedyną szansą jest szalony bieg do domu i zawiadomienie policji. Kiedy uciekała od samochodów, kierowca obcego pojazdu krzyknął: „Zamknij drzwi i zadzwoń na policje!”.

Kiedy przybyli policjanci okazało się, że mężczyzna z obcego wozu próbował ją uratować. Kiedy jechał za nią i jego światła oświetliły jej samochód zobaczył sylwetkę człowieka z rzeźnickim nożem wzniesionym, aby zabić kobietę, więc błyskał drugimi światłami, a mężczyzna na tylnym siedzeniu się chował.


Miejsce VIII - Złodziej nerek
na podstawie przykładowego maila, wysłanego w 1996

Temat: Podróżni STRZEŻCIE SIĘ!!!!!!

Sąsiedzi, strzeżcie się!

Drodzy przyjaciele.

Chcę Was ostrzec przed nowym kręgiem przestępczym skierowanym w przyjezdnych. Ten krąg jest bardzo dobrze zorganizowany, dobrze finansowany, posiada wykwalifikowany personel i na daną chwilę jest obecny w większości głównych miast, a ostatnio bardzo aktywny w Nowym Orleanie.

Przestępstwo zaczyna się, kiedy przyjezdni idą do baru się napić na koniec ciężkiego dnia pracy.

Kiedy taka osoba siedzi sama w barze, podchodzą do niej i oferują drinka. Ostatnią rzeczą, jaką pamiętają przyjezdni zanim obudzą się w łazienkowej wannie, w hotelowym pokoju, zanurzeni w lodzie po szyję jest wypijanie tego drinka. Do ściany przyczepiona jest wiadomość, aby się nie ruszać i zadzwonić po policję. Telefon czeka, gotowy na małym stoliku obok.

Przyjezdni dzwonią, na 911, którzy są już zaznajomieni z tą zbrodnią.

Policja instruuje takich ludzi, aby bardzo powoli i ostrożnie sięgnął za siebie i powiedział, czy czuje tubę wystającą z pleców. Przyjezdny sprawdza i odpowiada: „tak”, po czym operator policyjny oświadcza, że karetka już została wysłana. Ten operator wie już, że obydwie nerki nieszczęsnego człowieka zostały zabrane.

To nie przekręt, ani opowieść nie z tego świata. To prawda.

Taka akcja jest potwierdzona i udokumentowana. Jeśli podróżujesz, albo ktoś z Twoich bliskich podróżuje, proszę, uważajcie na siebie!


Miejsce VII - Nie tylko psy umieją lizać
historia na podstawie opowiadań z Internetu

Młoda dziewczyna jest sama w swoim mieszkaniu. Idzie spać ze swoim psem, który leży na podłodze obok jej łóżka. W środku nocy, kobieta jest budzona przez dziwny dźwięk. Jest podenerwowana, ale sięga ręką w dół do psa, który liże jej rękę. Uspokaja się i wraca do przerwanego snu. Rankiem, wchodząc do łazienki znajduje swojego psa powieszonego za ogon do prysznica, natomiast w miejscu, gdzie pies spał, leży notatka, na której widnieje: „Ludzie też umieją lizać”.


Miejsce VI - Hak

Nastoletni chłopak jechał razem ze swoją dziewczyną do mrocznego i opuszczonego miejsca dla kochanków. Po dojechaniu, nastawieniu klimatycznej muzyki, położył się i zaczął całować dziewczynę.

Krótką chwilę później, muzyka ustała, a z radia popłynął głos, poważnym tonem ostrzegając przed seryjnym mordercą, który niedawno uciekł ze stanowego zakładu dla psychicznie chorych (miejsce kochanków było położone niedaleko miejsca, skąd uciekł zabójca). Na koniec głos z radia dodał, że gdyby ktokolwiek zauważył podejrzanego osobnika z hakiem zamiast prawej ręki, powinien natychmiast zadzwonić na policję.

Dziewczyna przestraszyła się i poprosiła, aby chłopak zabrał ją do domu. Jednak chłopak czując się śmiały i odważny zamknął wszystkie drzwi i zapewnił swoją koleżankę, że jest bezpieczna, po czym spróbował znowu ją pocałować. Ona zaczęła zachowywać się dziko i odepchnęła go, nalegając, aby pojechali z tego miejsca. Chłopak rozzłoszczony ustąpił, odpalił samochód. Koła zaczęły się kręcić, a samochód odjechał.

Kiedy dojechali do domu dziewczyny, ona wysiadła i podczas zamykania drzwi samochodowych zaczęła krzyczeć. Chłopak szybko znalazł się u jej boku, żeby zobaczyć, co jest nie tak. Zobaczył wbity w drzwi hak.


Miejsce V - Zgubna fryzura
historia opowiedziana przez Jennifer Morrison

Stylowa nastolatka zmęczyła się, spędzaniem godzin ostrożnie układając włosy, aby uzyskać efekt „ekstremalnego ulu” na głowie. Umyła swoje włosy w słodzonej wodzie, pozwalając, aby to utwardziło jeszcze bardziej jej fryzurę. W nocy ostrożnie owinęła ręcznik dookoła głowy i spała na specjalnej poduszce, której celem było, nie zaburzanie fryzury.

Jednego dnia dziewczyna nie zeszła na dół na śniadanie. Jej matka poszła do jej pokoju, aby odkryć swoją martwą córkę w nocy. Kiedy usunęli ręcznik z jej włosów, okazało się, że została zagryziona na śmierć przez szczury gnieżdżące się w jej fryzurze.


Miejsce IV - Obdarty Tom
historia opowiedziana przez B. Baileya

Tam gdzie żyję(wschodnie Tennessee) mamy własną wersję Freddy’ego Kruegera. Jest ona znana jako „Obdarty Tom”

Kiedy żył, Tom był dobrze prezentującym się gościem, który lubił kobiety. Kiedy umówił się już ze wszystkimi dostępnymi dziewczynami w okolicy, zaczął spotykać się z kobietą z innego miasta, nie wiedząc, że była zamężna. W końcu, jej mąż dowiedział się, że jego żona go zdradza i przysiągł zemstę na dwójce zakochanych. Powiedział narzeczonej, że wybiera się poza miasto na weekend, a następnie ukrył się w lesie za domem. Tak jak podejrzewał, wieczorem pojawił się Tom, aby spotkać się ze swoją dziewczyną. Mąż kobiety śledził ich, aż do pobliskiego miejsca dla kochanków.

Rzeczy nabierały tempa i stawały się coraz gorętsze (jeśli wiesz, o czym mówię), kiedy nagle drzwi samochodu zostały otworzone, Tom spotkał się twarzą w twarz z dużym, wściekłym i groźnie wyglądającym gościem, trzymającym w rękach myśliwski nóź.

- „Nie!” – krzyknęła dziewczyna, przez którą ta sytuacja w ogóle się zaczęła – „To mój mąż!”

- „To prawda Ty fałszywa ku*wo!” – krzyknął jej mąż. – „A ja zaraz nauczę Cię lekcji, której nigdy nie zapomnisz!”. Wyciągnął z samochodu żonę, wbił nóż w jej brzuch i odrzucił ją na bok. Potem zwrócił się do Toma chichocząc maniakalnie.

- „Nie rób mi krzywdy” – błagał Tom. – „Przyrzekam na Boga, nie wiedziałem, że jest zamężna!”. Ale wściekły mąż nie słuchał go. Wyciągnął go brutalnie z samochodu i obdarł go ze skóry żywcem za pomocą noża. Potem poszedł do miasta i oddał się w ręce policji.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce, znaleźli kobietę, która cudem jeszcze żyła. Niestety, niegdzie nie mogli znaleźć Toma.

Mówią, że on cały czas włóczy się w okolicy, czekając, aby złapać jakąś parę i „nauczyć” ich tej samej lekcji, którą poznał od męża swojej dziewczyny. Jest opisywany jako ociekający krwią szkielet w ciuchach z lat 20, trzymający przy sobie nóż, za pomocą, którego sam został obdarty ze skóry. Wszystkim nastolatkom dorastającym tutaj mówią: „Nie idźcie do miejsca dla kochanków, jeżeli nie chcecie zostać następną ofiarą obdartego Toma!”.


Miejsce III - Pochowana żywcem
historia opowiedziana przez Emily

Moja mama przysięga, że to prawda: Moja pra-prababcia, przez jakiś czas chora, w końcu odeszła w zaświaty po przeleżeniu paru dni w śpiączce.. Moja pra-prababcia została zdewastowana w sposób, w który trudno jest uwierzyć. Stało się to kiedy, była ona razem ze swoją prawdziwą miłością już ponad 50 lat. Byli małżeństwem tak długo, że wydawało się, jakby znali swoje myśli nawzajem.

Kiedy lekarz oświadczył, że ona nie żyje, jej mąż, mój pra-pradziadek uparł się, że tak nie jest. Musieli dosłownie odciągać go siłą od niej, aby przygotować jej ciało na pogrzeb.

W tamtych czasach mieli przygotowany plan pogrzebu i nie odsysali ciała ze wszystkich płynów. Po prostu przygotowywali odpowiednią trumnę i odprowadzali ciała(spoczywające w trumnie) do miejsca jego spoczynku. Podczas tego procesu, mój pra-pradziadek protestował tak gwałtownie, że musieli go uśpić na pewien czas i położyć na łóżku. Jego żona została pochowana.

Tej nocy, mój pra-pradziadek obudził się, kiedy zobaczył wizję swojej żony histerycznie próbującej wydostać się z trumny. Zadzwonił natychmiast do lekarza i błagał, aby wyciągnięto ciało jego żony z grobu. Lekarz odmówił, ale mój pra-pradziadek miał tą samą wizję każdej nocy przez tydzień, za każdym razem dzwoniąc do lekarza i błagając o wyciągnięcie jego żony z grobu.

W końcu lekarz się poddał i razem z lokalnymi autorytetami ekshumowali ciało. Ku przerażeniu wszystkich trumna była podważona. Paznokcie mojej pra-prababci był zdarte i zostały znalezione zadrapania górnego wieka trumny, tak jakby ktoś próbował się wydostać.


Miejsce II - Śmierć ukochanego chłopaka
historia opowiedziana przez Shirleya Pugh

Dziewczyna razem ze swoim chłopakiem wyjechali razem z miasta, aby się kochać i zatrzymali się w lesie, żeby nikt ich nie zobaczył. Kiedy skończyli, chłopak wysiadł i poszedł się załatwić, a dziewczyna czekała na niego w samochodzie.

Po pięciu minutach dziewczyna wysiadła i poszła szukać swojego chłopaka. Nagle, zobaczyła mężczyznę czającego się w cieniu. Wystraszona, wróciła do samochodu i zamierzała wrócić do domu, kiedy usłyszała ciche odgłosy.

Po paru sekundach, dziewczyna uznała, że nie ma wyboru i musi wracać.. Wcisnęła gaz tak mocno jak tylko mogła, ale nie mogła nigdzie pojechać, ponieważ ktoś związał liną zderzak samochodu z pobliskim drzewem.

Dziewczyna wcisnęła gaz jeszcze raz, a potem usłyszała głośny krzyk. Wysiadła i zobaczyła swojego chłopaka wiszącego na drzewie. Dziwne odgłosy sprzed paru chwil wydawały jego buty ocierające się o karoserie samochodu!


Miejsce I - Jesteś zadowolona, że nie włączyłaś światła?
historia opowiedziana przez Jana Little

Słyszałem o dziewczynie, która wracając późno do swojego pokoju w akademiku, aby zabrać swoje książki przed tym jak uda się do pokoju swojego chłopaka na noc. Wkroczyła, ale nie włączyła światła, wiedząc, że jej koleżanka śpi. Krzątała się w pokoju po ciemku przez parę minut zbierając książki, ubrania, szczoteczkę do zębów itd. Przed wyjściem.

Następnego dnia, wracając do swojego pokoju, zastała przed nim policję. Zapytali czy tutaj mieszka, a ona powiedziała, że tak. Zabrali ją do wnętrza pokoju, a tam napisane krwią na ścianie było: „Jesteś zadowolona, że nie włączyłaś światła?” Jej koleżanka została zamordowana podczas, gdy ona zbierała swoje rzeczy.


Podziel się
oceń
0
0
Tagi: legendy

komentarze (11) | dodaj komentarz

KLAUN

niedziela, 05 lutego 2012 20:51

30 czerwca 2005r otworzono w Warszawie Szkołę Podstawową nr 10. Odrazu do wszystkich domów zostały przysłane zaproszenia aby rodzice wysłali dzieci do tej szkoły. Szkoła chwaliła sobie wysoki poziom nauczania. Następnego dnia już przyszli chętni aby zapisać swoje pociechy. Gdy rozpoczęły się lekcje klasa 4b miała j.polski w sali 202. Była prześliczna. Podłaga była z paneli a ściany zostały pomalowane na kolor oliwkowo-zielony. Lecz jedna rzecz tam nie pasaowała. Klaun. Wisiał sobie samotnie na rurze przy kaloryferze. Włosy miał czerwone,żółtą koszulke i niebieskie szelki. Gdy rozpoczęła się lekcja pani zaczęła pytać uczniów o imiona a by się z nimi zapoznać. Kiedy to zrobili jeden z chłopców zapytał się co to za klaun tam przy rurze. - Myśle że zwykły klaun,powieszono go tutaj aby dodał uroku tej sali :) - Nie podoba mi się... - Dlaczego? - Jest dziwny. - Dziecko co ty mówisz?! - Poprostu mi się nie podoba! - Nie bądź śmieszny! Właśnie dostałeś uwagę za pyskowanie do nauczyciela! Chłopiec nazywał się Marcin. Po powrocie opowiedział o tym zdarzeniu rodzicom. Bardzo ich zaniepokoiło dziwne zachowanie nauczycielki. - Dlaczego to zrobiła? - Nie mam pojęcia. - Myślę że poprostu jest przywiązana do tego klauna i nie lubi jak ktoś uważa go za dziwnego. - Może.. Następnego dnia gdy marcin przyszedł do szkoły i miał język polski, klaun siedział na biurku nauczycielki. Zdziwiony tym widokiem usiadł do ławki. Lecz gdy popatrzył na ławkę to przysiągłby ,że popszedniego dnia były nowiutkie prosto ze sklepu. Dzisiaj już wyglądały przerażające ,podrapane,pobrudzone... Najdziwniejsze było to ,że rura od kalloryfera była oderwana. Nauczycielka popatrzyła na Marcina i mówi:"Ty! Znajdź sobie jakiegoś kolege i remontujcie sale! Wiem ,że to wy!" Chłopiec poprosił kolege z ławki o pomoc. Zgodził się. Zostali po lekcji aby odnowić salę. Klaun został. Gdy malowali ściany lalka spadła z biurka. Lekko się przestraszyli. KIedy skończyli swoją prace poszli do domu. w czwartek rano pierwszą lekcją była matematyka. Siedziała tam kukiełka. Ta sama co w sali 202. Po przerwie w sali od polskiego znów siedziała tam ta lalka! Chłopak komletnie nie wiedział o co chodzi! Lecz najdziwniejsze było to ,że nie było ich nauczycielki. Poczym przyszedł dyrektor i powiadomił iż pani od polskiego zrezygnowała z pracy. Na jej miesce przyszedł nowy nauczyciel. Rude włosy, żółta koszulka, niebieskie szelki... -Witam was mooi mili! -Dzień dobry. -Miło mi jestem... Piotr... tak właśnie! Nazywam się Piotr! Marcin zwariował. Przyszedł do domu. Zaczął majaczyc... Rodzice poszli z nim do psychologa. Lecz i on nie mógł mu pomóc. Musieli, poprostu musieli go odda do zakładu. Nie było innego wyjścia... Biedny chłopak. Został zamknięty i odizolowany od świata. Rodzice gop często odwiedzali. Któregoś dnia przyszedł do niego rudy mężczyzna. KIedy wychodził.. miał w ręku dużą torbe. Chłopiec zniknął. Zakład zamknięto. Lecz zwłoki marcina... odnaleziono. Leżał przy rzece został uduszony a dziwne było to że ktoś mu pomalował włosy. Na jaki kolor? Przecierz dobrze wiecie... Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Najstrszniejsze HORRORY cz.2

niedziela, 05 lutego 2012 18:31

6) Zejście (The Descent) – 2005

Wielu fanów twierdzi, że dzieło Neila Marshalla dorównuje klimatem kultowemu już Alienowi. Klaustrofobiczny nastrój udziela się także widzom. Ale oprócz niego w filmie są jeszcze potwory. Chcecie poznać przepis na straszny horror? To proste. Bierzemy człowieka, zamykamy go w ciasnym pomieszczeniu, dorzucamy parę krwiożerczych monstrów i mieszamy... Trzy razy w prawo. Raz w lewo.

5) 28-dni później (28 Days Later) – 2002

O pustych ulicach marzy nie jeden kierowca. Ale wyludnione miasto wcale nie jest bezpieczne. Ludzie zarażeni wirusem Furia, po 20 sekundach stają się żądni krwi i zabijają każdego kto znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Wystarczy tylko zadrapanie by wirus rozprzestrzenił się na drugą osobę. Wizja wyludnionej w 28 dni Anglii jest apokaliptyczna i taki jest właśnie wydźwięk całego filmu. Strasznego filmu...

4) Hostel – 2005

Nie ma jak dobra balanga. Z tym, że nawet najlepsza impreza może być wstępem do koszmaru. Grupa młodych mężczyzn rusza w Europę by zaliczyć każdą gorącą laskę, którą uda im się poderwać. Trafiają na Słowację, gdzie podobno chętnych kobiet jest bez liku. Ale zamiast świetnej zabawy znajdują strach i cierpienie... Realistyczna wizja morderczego biznesu naprawdę porusza... zwłaszcza jeśli ma się przed sobą weekend w hostelu.

3) Czwarty stopień (The Fourth Kind) – 2009

Na początku filmu Mila Jovovich oznajmia, że wszystko, co za chwilę zobaczymy, miało miejsce w rzeczywistości. Taaaa, takie bajki to wiecie komu się wciska. Ale ok, oglądamy. Tytuł filmu nawiązuje do czterostopniowej skali kontaktów z pozaziemską cywilizacją. Najwyższy to oczywiście porwanie przez kosmitów. Na trop takich właśnie kontaktów wpada dr Abbey Tyler, której nagrania (niby prawdziwe) wplecione są w akcję filmu. I to właśnie one powodują ciarki na skórze kinomana.

2) Ostatni dom po lewej (The Last House on the Left) - 2009

Piękno i harmonia leżą w prostocie. "Ostatni dom po lewej" Dennisa Iliadisa, będący remakiem filmu Wesa Cravena z 1972 roku pod tym samym tytułem, to najdoskonalszy dowód na potwierdzenie tej tezy. Fabułę streścić można w dwóch zdaniach: grupa morderców, uciekających przed policją gwałci i morduje dwie młode dziewczyny. Następnie, szukający schronienia przed burzą zwyrodnialcy trafiają pechowo do domu rodzinnego jednej z ofiar…

1) Martyrs. Skazani na strach (Martyrs) – 2008

Skazani na strach to dowód, że Francuzi kręcą jeszcze jakieś filmy oprócz komedii z Louis de Funèsem i Różowej Pantery. Dzieło Pascala Laugiera jeszcze przed premierą okrzyknięto najbrutalniejszym filmem w historii francuskiej kinematografii. Brzmi nieźle... Jeśli dołożymy do tego odrobinę mistycyzmu chrześcijańskiego, buddyzmu, teozofii i paru innych nurtów duchowych, wychodzi całkiem niezła mieszanka.

 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

Najstrszniejsze HORRORY..

niedziela, 05 lutego 2012 18:17

Lubicie horrory? Początek XXI wieku obfitował w wyjątkowe produkcje. I to wcale nie amerykańskie... Czas zgasić światło i zagłębić się w świat grozy... Chyba się nie boisz?

10) THE EYE-2002

Zapomnijcie o amerykańskim remaku z Jessicą Albą w roli głównej.
Przy oryginalnej, tajlandzko-chińskiej wersji to bajeczka dla przedszkolaków.
Choć fabuła w obu wygląda prawie identycznie, to świat wykreowany przez Azjatów naprawdę przeraża.

Główna bohaterka po przeszczepie rogówki zaczyna widzieć duchy.
Powiecie pewnie, że to tematyka męczona w co drugim horrorze i że taki oklepany pomysł nie może straszyć?
A właśnie, że może...


9) Teksańska masakra piłą mechaniczną (The Texas Chainsaw Massacre) - 2003

Gdy fani horroru dowiedzieli się, że amerykanie kręcą właśnie remake klasyku z lat siedemdziesiątych byli oburzeni. - Jak ci pożądający grubych dolców filmowcy mogą brać się za ikonę kina grozy – wołali. Ale dzieło szybko dorównało pierwowzorowi i wprowadziło współczesny horror na nowe, krwawe tory. Od czasów Teksańskiej masakry piłą mechaniczną, głównym bohaterem tego typu filmów... jest rzeźnia.

8) Bękarty diabła (The Devil's Rejects) – 2005

Dzieło Roba Zombie to robiąca wrażenie dawka makabry i sadyzmu. Wszystko przestawione w niezwykłym stylu. Bękarty diabła podzieliły kinomanów. Część z nich uważa, że jest to dzieło wybitne. Dla większości to jednak gniot... Nie mniej jednak straszny jak diabli.

7) Wrota do piekieł (Drag Me To Hell) – 2009

Film Sama Raimiego ma wszystko, czego potrzebuje dobry, współczesny horror. Widz porusza się między grozą a absurdem. Sama oś fabuły jest już ciekawa. Niezadowolona z obsługi staruszka rzuca klątwę na pracującą w banku główną bohaterkę. Od tej pory piękna blondynka nękana jest przez jednego z najstarszych demonów. I kto teraz powie, że praca w banku jest nudna?

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (26) | dodaj komentarz

poniedziałek, 20 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  5 446  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

Kręcą Cię historie z dreszczykiem? Lubisz straszne filmy lub książki? To jest idealny bloog dla Ciebie!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 5446
Wpisy
 • liczba: 7

Lubię to

Więcej w serwisach WP

abczdrowie

Pytamy.pl